Jak przygotować się do przeprowadzki

przeprowadzki WarszawaPrzeprowadzki to niby zwykła życiowa czynność, ale aby nie spowodować zniszczeń przenoszonych przedmiotów i naszego zgromadzonego dobytku, trzeba ją odpowiednio przygotować.

Poniżej kilka cennych rad profesjonalistów trudniących się na co dzień przeprowadzkami, które mamy nadzieję, pomogą wam w dobrym przygotowaniu przeprowadzki w Warszawie.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

  •  Po pierwsze, przygotowując się do przeprowadzki, zorganizuj puste kartony, np. kupując w supermarkecie budowlanym lub w zaprzyjaźnionym sklepie osiedlowym. Niektóre sklepy i markety mają specjalnie wyznaczone miejsca, gdzie pracownicy składają kartony do bezpłatnej dyspozycji klientów (np. Castorama, Leroy Merlin). Po spakowaniu przedmiotów opisz na kartonach ich zawartość: ‚Ubrania Filipka’, ‚Naczynia kuchenne’, ‚Książki Teodora’ – łatwiej będzie znaleźć przedmioty w opisanych kartonach

najpotrzebniejsze w danej chwili. Nie pakuj rzeczy w reklamówki ani żadne inne worki – może to spowodować, że przedmioty te w trakcie przeprowadzki, ulegną uszkodzeniu w trakcie transportu.

  • Łatwo tłukące się przedmioty, czyli szkło, naczynia,  najlepiej jest zabezpieczyć przed uderzaniem o siebie, aby tym samym zmniejszyć ryzyka ich uszkodzenia. Dobrze znanym i sprawdzonym sposobem jest owijanie takich przedmiotów w gazety. Jeśli poprosisz o kilkanaście gazet kogoś rozdającego na ulicy bezpłatną lokalną gazetkę – z pewnością powinien być Ci niezmiernie wdzięczny i szczęśliwy.
  • Wybierając firmę do przeprowadzki sprawdź zakładkę 'cennik’ na firmowej stronie, aby poznać i zaakceptować koszt takiej usługi. My jesteśmy zadowoleni z firmy WAMA TRANS przeprowadzki.
  • Powyjmuj wszelkie ubrania z pralki , dlatego, że sama pralka jest już ciężka. Jeśli pozostawisz w pralce dodatkowo ciężkie pranie, zwiększysz jeszcze jej ciężar, a ktoś, kto będzie ją niósł po prostu się zmęczy i wszystko potem będzie robił zdecydowanie wolniej. Aby pralka nie uległa żadnemu najmniejszemu uszkodzeniu znajdź śruby zabezpieczające i je wkręć w odpowiednie miejsca.
  • To, o czym zdarza się niestety najczęściej zapomnieć: przed rozpoczęciem przeprowadzki powyjmuj wszystko z szafek – przedmioty pozostawione w szafkach mogą ulec uszkodzeniu, a tego na pewno nie chciałbyś. Dodatkowo wszelkie luźne przedmioty w szafce, luźne półki  w trakcie przenoszenia mogą się przemieszczać wewnątrz i uszkodzić się wzajemnie. Wyjmij także klucze z zamków szafek – przy przenoszeniu taki sterczący klucz się zwyczajnie zaczepić o coś i także ulec uszkodzeniu.
  • Staraj się nie używać taśmy klejącej do blokowania otwierających się drzwiczek do szafek. Niestety, pomimo ostrzeżeń większość z nas tak robi i używa w trakcie przeprowadzki taśmy klejącej dla zabezpieczenia drzwi przed otwieraniem, dywanu, aby się nie rozwijał… Dobra rada: użyj w tym celu sznurka, albo specjalnych gum transportowych – największą ich zaletą jest fakt, że nie zostawiają prawie żadnych śladów na meblach i nie będziesz musiał ich czyścić.
  • Przed rozpoczęciem przeprowadzki zorganizuj karton na swój telewizor, a jeśli nie masz starego opakowania możesz o nie poprosić w serwisie producenta Twojego sprzętu. Z obserwacji i podpowiedzi klientów wiemy, że serwisy chętnie oddają puste opakowania, ponieważ mają spory kłopot, co zrobić z niepotrzebnymi kartonami np. po częściach zamiennych do naprawianych telewizorów.

Masz jakieś dodatkowe sugestie?

This entry was posted in przeprowadzki, transport, Warszawa and tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.