Usługi remontowe w Warszawie – jak wybrać firmę remontową?

Usługi remontowe WarszawaStając przed wyborem firmy remontowej często mamy nie lada kłopot. Jakiej jakości usług możemy się spodziewać? Ile będzie kosztował remont? Gdzie znaleźć odpowiednią firmę remontową?

Spróbujmy odpowiedzieć na szereg tych nurtujących pytań.

Dobre Usługi remontowe Warszawa to przede wszystkim ekipa, która wykonuje swoją pracę solidnie, dokładnie i zgodnie z ustalonym wcześniej planem i budżetem. Na koniec remontu zostawia nas w uprzątniętym pomieszczeniu i pozwala cieszyć się z jego efektów. Jak ją znaleźć? Oto kilka podpowiedzi.

Oczywiście, że najlepiej mieć namiary na sprawdzoną firmę z polecenia i zobaczyć efekty wykonanego już przez nią remontu. Na początek zrób wstępne rozeznanie w swojej miejscowości: jakie są stawki, które firmy są polecane, a które mają złą opinię, ile czasu mniej więcej trzeba czekać na dobrą firmę remontową.

Jakość usług vs cena

Stara prawda mówi, że tanio kupujesz – dwa razy płacisz. Przekładając to na nasz problem oceń swój budżet, ale też i oczekiwania co do jakości remontu. Jeśli zaproponujesz wyśrubowane warunki cenowe, nie możesz się spodziewać super jakości wykonania. Zobaczmy gdzie szukać naszej firmy remontowej.

​Popytaj znajomych i sąsiadów

Idealnie, gdy o rekomendacje możemy zapytać kogoś, do kogo mamy zaufanie. Jeśli mamy możliwość zobaczyć efekty pracy ekipy remontowej to jesteśmy górą. Zwróć uwagę na szczegóły: czy płytki ceramiczne są równo położone, listwy starannie zamontowane, czy nigdzie nie ma zacieków. Wiele nam powie informacja: jak się z majstrami pracuje, czy są punktualni, rzetelni, czy zawsze co do grosza się rozliczają? Wszystkie te informacje pomogą Ci podjąć właściwą decyzję.

Nie zawsze subiektywna ocena znajomego czy sąsiada będzie pokrywała się z Twoimi potrzebami. To, co sprawdziło się u innych, akurat Tobie może przeszkadzać. Dlatego uzyskane informacje staraj się potwierdzić, na przykład w Internecie.

​Zajrzyj do Internetu na fora usługowe

Na specjalistycznych forach usługowych znajdziesz na pewno sporo informacji o firmach z Twojego regionu. Ludzie chętnie dzielą się z innymi swoimi spostrzeżeniami i opiniami, warto jednak zachować zdrowy rozsądek i nie ufać wyłącznie jednemu źródłu informacji.

Ważne!!!  Na dobrą ekipę remontową zawsze trzeba czekać!

​Dobry fachowiec niczego nie obiecuje przez telefon!

Unikaj wycen przez telefon i obietnic, które padają bez obejrzenia miejsca remontu. Żaden ceniący się fachowiec nie poda wiążącej kwoty telefonicznie. Dobra ekipa powinna doradzić Ci różne rozwiązania i wskazać, co może sprawić trudności podczas remontu, a co może zaskoczyć. Doradzi też właściwy dobór jakościowy stosowanych materiałów.

Wiele firm remontowych korzysta z indywidualnych rabatów na materiały budowlane, mogą więc zaproponować Ci atrakcyjne ceny. Warto wykorzystać takie granty, gdyż w efekcie całkowity koszt remontu może być niższy.

Dobra ekipa dysponuje też własnymi narzędziami i niezbędnym do wykonania zleconych prac sprzętem. Jeśli podczas pierwszego spotkania okaże się, że „fachowiec” czegoś nie ma lub będzie musiał pożyczyć, lepiej się od razu wycofaj.

A na koniec: ważną sprawą jest umowa: spisz dokładnie wzajemne zobowiązania i oczekiwania. Nigdy nie wiadomo, gdzie skończą się wzajemne roszczenia.

Z pogodnym nastawieniem życzymy sukcesów.

This entry was posted in usługi remontowe and tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.